Değerli Öğretmenlerimiz, Velilerimiz ve Sevgili Çocuklarımız;

‘’Karikatürlerle Matematik 3 ‘’kitabımız ALTERNATİF ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ  uygulanarak ;

Grupla Öğretim Yöntemleri(öykü oluşturma,rol oynama, drama, karikatür, mikro öğretim,görüş geliştirme) Bireysel Öğretim Yöntemleri ve Teknikleri (kitabımızda yer alan alıştırma, problem ve test bölümleri) ile Sınıf Dışı Öğretim Yöntemleri( ödev, araştırma) kullanılarak hazırlanıp kullanımınıza sunulmuştur.

Kitabımız içerisinde yer alan KARİKATÜRLERLE ÇÖZELİM problemleri sizin eğlenceli bir şekilde düşünüp gülerek problem çözme zevki yaşamanızı sağlayacaktır. Bu bölümlerde çizgi roman okumanın keyfi ile matematiksel işlem yapmanın heyecanını bir arada yaşayacaksınız.

Matematiğe karşı duyulan korku, kaygı ve olumsuz tutumlara ilişkin çok sayıda araştırma yapılmıştır. Biz de bu arşatırmalardan yola çıkarak karikatürlerin matematik öğretimi üzerindeki olumlu ve yapıcı etkilerini kitaplarımız yolu ile öğrencilerimize taşıdık.  Karikatürler her yaş grubuna hitap eden eğlenceyi, gülmeceyi, eleştirel düşünmeyi ve görselliği içeren bir sanatın ürünleridir. Karikatürler toplumla içli dışlıdır. Çocuğun  matematikle özdeşleşmesinin en kolay, en açık, en samimi ve eğlenceli yoludur. Karikatürler bilimsel ve teknik ifadelerden daha çok ilgi gördüğünden verilmek istenen bilgi ve mesajlar çocuğa daha kolay ulaşacak ve kalıcı olacaktır.

Kitabımızda yer alan çalışmaları izlerken çocuklarımızın  görsel algı, dikkat düzeyi, matematiksel işlemleri yapma hız ve zihinsel işlem becerileri gelişecektir.

Kitabımızda yer alan Birlikte Çözelim(alıştırma), Problem Çözelim, Test ve Kendimizi Değerlendirelim bölümleri sayesinde yeterince çalışma yapma şansı elde edecek kitabımız haricinde bir alıştırma ya da soru bankası kitabı ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

Farklı disiplinleri matematik potasında birleştirerek entellektüel bir bakış açısı geliştiren kitabımızı seveceğinizi düşünerek hazırladık.

SİZLERE KARİKATÜRLERLE MATEMATİK DÜNYASINDA İYİ EĞLENCELER VE BAŞARILAR DİLİYORUZ.

BİZİM YAYINCILIK