Değerli Öğretmenlerimiz, Velilerimiz ve Sevgili Çocuklarımız;
‘’Karikatürlerle Matematik 4 ‘’kitabımız ALTERNATİF ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ uygulanarak ;
Grupla Öğretim Yöntemleri(öykü oluşturma,rol oynama, drama, karikatür, mikro öğretim,görüş geliştirme) Bireysel Öğretim Yöntemleri ve Teknikleri ile kitabımızda yer alan alıştırma, problem ve test bölümleri ile Sınıf Dışı Öğretim Yöntemleri( ödev, araştırma) kullanılarak hazırlanıp kullanımınıza sunulmuştur.
Kitabımızda yer alan Birlikte Çözelim(alıştırma), Problem Çözelim, test ve kendimizi değerlendirelim bölümleri sayesinde yeterince çalışma yapma şansı elde edecek kitabımız haricinde bir alıştırma ya da soru bankası kitabında bir kitap ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.
Kitabmız içerisinde yer alan KARİKATÜRLERLE ÇÖZELİM problemleri sizin eğlenceli bir şekilde düşünüp gülerek problem çözme zevki yaşamanızı sağlayacaktır. Bu bölümlerde çizgi roman okumanın keyfi ile matematiksel işlem yapmanın heyecanını bir arada yaşayacaksınız.
Kitabımızda yer alan çalışmaları izlerken çocuklarımızın görsel algı, dikkat düzeyi, matematiksel işlemleri yapma hız ve zihinsel işlem becerileri gelişecektir.
Farklı disiplinleri matematik potasında birleştirerek entellektüel bir bakış açısı geliştiren kitabımızı seveceğinizi düşünerek hazırladık.

SİZLERE KARİKATÜRLERLE MATEMATİK DÜNYASINDA İYİ EĞLENCELER VE BAŞARILAR DİLİYORUZ.